جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

اولین یادمان شادروان نورمحمدمجیدی کرایی

   
  اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” برگزار شد.
  اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” برگزار شد+عکساولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمد با استقبال بی نظیر، در فرهنگسرای اداره ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد.
   

  اولین یادمان زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی نویسنده و شاعرکهگیلویه و بویراحمدی با استقبال بی نظیر، در فرهنگسرای اداره ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزارشد.

  به گزارش سایت خبری تحلیلی سلام دنا؛ اولین یادمان زنده یاد “نورمحمد مجیدی کرائی” نویسنده و شاعر هم استانی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه و با حضور جمعی مسئولین استانی، نویسندگان، شاعران و اصحاب قلم و رسانه و اقشار مختلف برگزار شد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد،در این یادمان ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان گفت : یکی از برنامه های انجمن نخبگان ،تجلیل از نویسندگان بزرگ استان است.

  دکتر رضا دهبانی با اشاره به ارزش و اهمیت اثار زنده یاد نورمحمد مجیدی کرایی افزود : آثار به جای مانده از زنده یاد”نورمحمد مجیدی کرائی” به ویژه کتاب تاریخ و جغرافیای کهگیلویه و بویراحمد، از جمله منابع مهم تحقیق و پژوهش در مورد استان است.

  وی با بیان اینکه بینش فکری و قلم شیوای زنده یاد مجیدی کرایی، دست مایه مناسبی برای پژوهندگان است، خاطر نشان کرد: نورمحمد مجیدی کرایی به یک منطقه خاص تعلق نداشته ، بلکه متعلق به همه مردم ایران است .

  دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد و عضو انجمن نخبگان استان سخنران دیگر این یادمان بود . وی ضمن قرائت اشعاری از شاعران ،دانایی را رمز تکامل بشردانست.

  وی در خصوص نقش نورمحمد مجیدی کرایی در تالیف آثار مکتوب استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان اظهارداشت : بی شک وی یکی از نویسندگان و شاعران شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد است که آثارمتعددی از خود به جای گذاشت.

  دکتر چمن به لزوم تحلیل و نقد منصفانه آثار وی تاکید و خاطرنشان کرد: نوشتن، گفتن و تالیف آثار علمی، برای عرضه به جامعه است و نقد منصفانه ابزاری برای پویایی و تکامل آن ها است.

  دراین همایش اردوان مجیدی کرایی فرزند زنده یاد”نورمحمد مجیدی کرائی” نیز، در مورد زندگی و آثار او به ایراد سخن پرداخت .

  به گزارش سلام دنا؛ در این یادمان سمیرا احمدی نوه زنده یاد، سروده خود با عنوان همنشین قلم راقرائت نمود . همچنین شاهنامه خوانی آقای یداله فتحی از شاهنامه خوانان استان ، همراه با نوای نی آقای ابوذر فتحی ،پخش مستند آثار و فعالیتهای تحقیقی و نمایشگاه آثار زنده یاد نیز از دیگر برنامه های یادمان بوده است .

  گفتنی است، جمعی ازمدیران ، مدعوین ،شرکت کنندگان و اقشارمختلف مردم قبل از برگزاری یادمان ، با حضور درکنار آرامگاه نورمحمد مجیدی کرایی ،در قطعه نام آوران و هنرمندان آرامستان جدید شهر دهدشت، ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره او را گرامی داشتند .سلام دنا

   

   

   


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : مجیدی ,زنده ,یادمان ,کهگیلویه ,استان ,کرایی ,مجیدی کرایی ,نورمحمد مجیدی ,اولین یادمان ,استان کهگیلویه ,ارشاد اسلامی ,نورمحمد مجیدی کرایی ,ارشاد ,
  اولین یادمان شادروان نورمحمدمجیدی کرایی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر